szlaki - czyli dokąd?

Szlaki

Kilka szlaków z naszej okolicy poniżej

Celem naszego projektu jest odnowa i dbałość o szlaki w naszej okolicy. Przez lata wiele się nie działo. Są różne wersje na mapach, w terenie w wielu miejscach są braki. Mamy nadzieję że po zakończeniu sytuacja będzie zupełnie inna – lepsza. Poniżej podstawowe informacje wraz z ostatnimi znanymi przebiegami. Każdy z nich można pobrać w formacie GPX i wgrać do telefonu czy urządzenia GPS. To powinno pomóc się nie zgubić.

Ruszajcie w drogę i dajcie znać czego brakuje. Poprawimy!

maj 2021

Czerwony - Lędyczek - Krajenka

54 km

Malowniczy i dość długi szlak. Zahacza o Debrzynkę, Krzywą wieś. Po drodze biegnie przez urocze zawilców łąki w pobliżu Nowego Dworu, które szczególnie piękne są w maju. Zwierzęta można spotkać w obszarze Uroczyska Jary w pobliżu Górznej. Jest kilka trudniejszych momentów, wzniesień, jednak ogólnie jest dosyć łatwy.

Szlak czerwony

Niebieski- wokół Złotową

16 km

Ciekawy dla rowerzystów i pieszych szlak wokół miasta. Jest miejscem startu dla wielu podróży, ponieważ krzyżuje się z każdym ze szlaków, który przebiega przez Złotów. Biegnie miastem, lasem, polnym drogami. Łatwy.

Szlak niebieski

Żółty Złotów - Kujan

23km

Kujan i Kujanki to urocze wioski piękne o każdej porze roku. Leżą nad jeziorem Borówno. Szlak prowadzi ze Złotową właśnie do nich. W większości omija ruchliwe drogi. Biegnie lasem, nad jeziorem. Łatwy, choć nie jest najkrótszą trasą dojazdu

Szlak żółty

Czerwony Złotów - Górka Klasztorna - Piła

56 km

W dużej części szlak biegnie drogami asfaltowymi, choć jest także trochę polnych dróg. Po drodze biegnie do Bazyliki w Górce Klasztornej - najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce. Po drodze piękne jezioro Sławianowskie i możliwość kąpieli.

Szlak czerwony